پایگاه خبری دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری
 • امام جمعه شهرستان آغاجاری
 • حجت الاسلام والمسلمین سید میثم موسوی
چهارشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۰۵ ربیع الاول ۱۴۴۰
چهارشنبه, ۱۴ نوامبر ۲۰۱۸
صفحات بازدید شده
733429
صفحات بازدید شده امروز
1048
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
886
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
7042
صفحه منتخب هفته پیش
×

هشدار

JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING

انتقاد یا توصیه برخی ائمه جمعه به وزیر بهداشت

تکه‌پرانی به جایگاه مدافعان حرم چه مشکلی را حل می‌کند؟/ آقای وزیر! وضعیت اقتصادی اعصاب مردم را متاثر می کند نه اظهارات ائمه جمعه مطلب ویژه

جمعه, 30 مهر 1395 20:21 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اظهارات جنجالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره ائمه جمعه و مدافعان حرم واکنش و انتقاد امامان جمعه برخی شهرهای کشور را در پی داشت.

اظهارات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سی و سومین کنگره انجمن علمی روانپزشکی ایران واکنش ائمه جمعه کشور را برانگیخت.

* انتقاد امام جمعه موقت اصفهان از صحبت‌های وزیر بهداشت در جمع روانپزشکان/ دولت با پذیرش انتقادات ائمه جمعه، زمینه رفع مشکلات را فراهم کند 

قسمت پایانی خطبه امروز نماز جمعه اصفهان به انتقاد خطیب جمعه از صحبت‌های وزیر بهداشت اختصاص داشت و در این رابطه گفت: وی در سخنرانی اخیر خود در جمع روان‌پزشکان بدون صحبت در مورد بحث‌های تخصصی به سراغ اظهارنظرهای سیاسی رفته و از انتقادات پیرامون دولت گلایه کرده و آن را مطلوب ندانسته است.

امام‌ جمعه موقت اصفهان افزود: من همیشه از وزیر بهداشت به عنوان یکی از وزرای شاخص دولت یازدهم یاد می‌کنم و یکی از کسانی بوده که همیشه به او دل‌بسته بوده‌ام با این حال، انتقاد سازنده سبب بهبود شرایط کشور می‌شود. دولت باید هنگام انتقاد یکی از ائمه جمعه، با پذیرش آن، زمینه رفع مشکلات را فراهم کند و در صورت اشتباه بودن آن انتقاد با منطق پاسخ آن را بدهد؛ زیرا انتقاد سازنده از ایجاد اختلاف در کشور جلوگیری می‌کند.


* تکه‌پرانی به جایگاه ائمه‌ جمعه و مدافعان حرم مشکلی را حل نمی‌کند 

حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار با اشاره به بیانات اخیر وزیر بهداشت درخصوص مدافعان حرم و ائمه جمعه اظهار‌ داشت: وزیر بهداشت فرد پرتلاش و خدمتگزاری است و واقعا نمی‌دانیم بر چه مبنایی چنین سخنان نابه‌جایی در ماه‌های باقی مانده از عمر دولت، مطرح می‌شود خوشبینانه این است که این اظهارات انتخاباتی باشد و به توهم غلط خود بخواهند جو عمومی و خصوصا نظر طیف جوان جامعه را به سمت خودشان مصادره کنند.

* سخنان وزیر بهداشت نادرست و از دایره انصاف خارج است

امام جمعه دلوار خطاب به وزیر بهداشت تصریح کرد: اگر این سرداران و  مدافعان حرم نبودند و در بیرون مرزها غریبانه بدون نام و ادعا از مرزهای کشور دفاع نمی‌کردند، امروز شما نه بر صندلی وزارت بودید و نه فرصت بیان این اظهارات نسنجیده را داشتید و باید در داخل کشور با نیروهای داعش و تکفیری‌ها درگیر می‌شدیم، واقعا چرا قدرشناسی نمی‌کنید؟ 

وی با اشاره به قسمتی از سخنان نادرست وزیر بهداشت که گفته ائمه جمعه زحمات روان‌پزشکان را زیاد نکنند، گفت: ائمه جمعه همواره دعوت کننده جامعه به آرامش بوده‌اند و اگر تذکری را مطرح می‌کنند، خیرخواهانه و مشفقانه است، لذا این گونه سخن گفتن آن هم از طرف یک وزیر نادرست و از دایره انصاف خارج است.

زاهددوست افزود: سزاوار است آقایان به جای پرداختن به این مسائل و اینگونه جوسازی‌ها به فکر معیشت و اقتصاد مردم باشند و به جای اینکه با این ادبیات با مردم صحبت کنند، به فکر برطرف کردن مشکلات مسکن و اشتغال جوانان جامعه باشند و آنچه امروز نیاز جامعه است، اینگونه اقدامات است و بدانند با تکه پراکنی به جایگاه ائمه جمعه و مدافعان حرم که نزد مردم دارای قداست و شرافت هستند، مشکلی مداوا نخواهد شد.

* وزیر بهداشت باید سریعاً نسبت به اصلاح سخنانش اقدام کند

حجت‌الاسلام سیدداوود موسوی در خطبه‎های این هفته نماز جمعه محمودآباد در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت درباره مسائل روانی جامعه گفت: جایگاه‎های حکومتی و صاحب منصبان در نظام باید بر اظهارات خود مراقبت داشته باشند متاسفانه از وزیری که همیشه مورد حمایت تریبون‎های نماز جمعه بوده و به درایت و عقلانیت مشهور است اظهارنظری بروز کرده که باید سریعا نسبت به اصلاح آن اقدام کند.

وی افزود: آقای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیانات کم‌سابقه به مسائل روانی جامعه اشاره کرده و جایگاه‎های مذهبی را موجب روان‌پریشی دانسته است که باید به ایشان عرض شود مذهب و دین عامل انسجام و قوت و قدرت جامعه و آرام بخش فضای کشور بوده که شما حکومت‌گران به ریاست خود ادامه دهید.

* چرا وزیر باید به خودش اجازه دهد در حریم دیگران وارد شود؟/امیدواریم وزیر عذرخواهی کند

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رفسنجان با اشاره به اینکه وزیر بهداشت به ائمه جمعه سراسر کشور اهانت کرده و گاهی حرف‌های بیجا و بی‌ربط می‌زند، بیان کرد: اما همکاری‌های مجدانه نماز جمعه در سراسر کشور در مورد طرح تحول نظام سلامت یادش رفته که در موفقیتشان اثرگذار بود.

رمضانی‌پور متذکر شد: ما این تریبون را در اختیار دانشگاه‌ علوم‌پزشکی و کارکنان آنها قرار دادیم چرا وزیر باید به خودش اجازه دهد در حریم دیگران وارد شود.

وی ادامه داد: بهتر است به حقوق‌های کلانی که شما برای اطبا درست کردید جوابگو باشید آن را که نایب رئیس مجلس رسما اعلام کرد که حقوق‌های بالای 190 میلیون‌ تومان را برخی اطبا دریافت می‌کنند، به هرحال امیدواریم عذرخواهی شود.

* کجا و چه وقت ائمه جمعه اعصاب مردم را به‌ هم ریخته‌اند/با کدام مدرک و شواهد تمام ائمه جمعه را هدف قرار داده‌اید؟

حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر اقلید به سخنان وزیر بهداشت و درمان کشور مبنی‌ بر اینکه «ائمه جمعه اعصاب مردم را تحت تأثیر قرار ندهند، اضطراب را تحمیل نکنند و...» اشاره کرد و بیان داشت: کجا و چه وقت ائمه جمعه اعصاب مردم را به‌ هم ریختند، نسبت به شما و دیگر مسؤولان اسائه ادب و با مجموعه شما بداخلاقی و بدرفتاری کرده و خارج از نزاکت با شما برخورد کردند.

وی ادامه داد: شما با کدام مدرک و شواهد تمام ائمه جمعه را هدف قرار داده و اظهارنظر می‌کنید و از این تریبون هرچه می‌خواهید می‌گویید.

امام جمعه اقلید با بیان اینکه آیا اگر ائمه جمعه موردی از موارد حق‌وحقوق مردم را محترمانه در تریبون نماز جمعه یادآور شوند جرم است، خاطرنشان کرد: ما به احترام نظام جمهوری اسلامی و کارکنان صدیق و شریفش، بسیاری از مواردی که می‌بینیم را در تریبون نماز جمعه عنوان نمی‌کنیم چراکه نظام و آبروی افراد برای ما ارزش دارد و هرگاه که دولتی‌ها، هر مطلب و موضوعی را بخواهند برای مردم جا بیندازند مانند حمایت از طرح پزشک خانواده که هنوز درست جواب نداده است، تبلیغ و تشویق در سرشماری نفوس و مسکن و... از ائمه جمعه کمک می‌خواهند.

* اظهارات وزیر بهداشت در ارتباط با تریبون‌های نماز جمعه قابل پردازش نیست 

حجت‌الاسلام رضا سالاری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه عنبرآباد با انتقاد از سخنان اخیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط با سخن وی در ارتباط با تریبون‌های نماز جمعه گفت: این دسته از اظهارات قابل پردازش نیست چون از روی عدم علمیت و نزاکت صادر شده است.

وی افزود: پرداختن به مسأله بهداشت و درمان تکلیف الهی و انقلابی است که تریبون‌های نماز جمعه تاکنون در آن پیش‌قدم بوده است.

امام جمعه عنبرآباد عنوان کرد: بیشترین کارهای تبلیغی دولت به ویژه در حوزه سلامت از طریق تریبون‌های نماز جمعه به آن پرداخته شده و این به‌دور از انصاف است که با تنگ‌نظری این دستگاه را مورد حمله قرار دهند تا دشمن از این سخن سوء‌استفاده کند.

سالاری اظهار کرد: ائمه جمعه در همه موارد می‌توانند شرعا، عرفا و حقوقا ابراز نظر کنند چون این دستگاه منتصب به مقام ولایت است لذا سخنان ایشان فصل‌الخطاب است.

وی گفت: اگر منظور وزیر بهداشت روی اعصاب مردم نرفتن است که لیبرال‌ها بیشتر روی اعصاب مردم هستند.

* آقای وزیر تبعیض و بی‌عدالتی اعصاب مردم را به هم می‌ریزد/ کشور از نفاق سازمانی رنج می‌برد 

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین یحیی صالح‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کن که در مصلای این بخش و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که از متمولان این کشور است و هم سهام‌دار برخی بیمارستان‌ها و شرکت‌های تولید و یا واردات دارو اخیراً افاضه کرده‌ که «امیدوارم سیاست‌گذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی دارد، زحمات شما روان‌پزشکان را زیاد نکند و اعصاب مردم را تحت تأثیر قرار ندهد».

وی ادامه داد: آقای وزیر آنچه که اعصاب مردم را به هم می‌ریزد تبعیض و رانت و بی‌عدالتی است نه گفتن حقایق، آنچه که روان هر ایرانی را پریشان می‌کند دادن ده‌ها امتیاز در مقابل تقریباً هیچ است.

* اظهارات وزیر بهداشت تأسف‌آور است

 حجت‌الاسلام نقی باقری ظهر امروز در خطبه‌های نماز شهرستان شاهین‌دژ در بخشی از سخنان خود به برخی اظهارات نادرست وزیر بهداشت مبنی بر اینکه «مشکلات کشور توسط سه دسته مدافع علم، مدافع حرم و مدافع قلم ایجاد می‌شود» بیان داشت: واقعا چنین اظهاراتی تاسف‌آور است.

* اظهارات وزیر بهداشت غیرواقعی است

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فردوس از سخنان وزیر بهداشت که گفته است "خودشیفتگی مسؤولان کار دست مردم می‌دهد و در کشور ما هر کسی اظهار نظری دارد مثلاً‌ یکی سردار عَلَم بوده نوحه می‌خواند و رئیس ‌جمهور و مسؤولان را زیر سؤال می‌برد دیگری می‌شود سردار حرم و در همه حوزه‌ها اظهار نظر می‌کند، یکی نیز سردار قلم بوده و در همه حوزه‌ها حرفی دارد" انتقاد کرد و سخنان این وزیر را  تضعیف پایگاه نماز جمعه دانست.

امام جمعه فردوس به استناد گزارش شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، افزود: بیشتر حمایت‌ها در نمازهای جمعه از دولت و به ویژه وزیر بهداشت به سبب اجرای طرح تحول سلامت صورت گرفته اما وزیر بهداشت اخیراً با سخنانی غیر واقعی تذکرات ائمه جمعه را دخالت دانسته است.

* سخنان وزیر بهداشت خلاف نظر رهبری در مورد پرهیز از دو قطبی‌سازی فضای کشور است

حجت‌الاسلام علی طالبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قیدار با تأکید بر اینکه دشمن در صدد اختلاف افکنی و دو قطبی کردن جامعه اسلامی است که نمونه آن سخنان وزیر بهداشت در کنگره انجمن علمی روانپزشکی است که منجر به ایجاد فضای دوقطبی در کشور می‌شود امری که دقیقاً خلاف نظر مقام معظم رهبری است که توصیه به پرهیز از دو قطبی سازی در فضای کشور کرده‌اند، افزود: در حالی که که این وزیر در ابتدای تشکیل دولت یازدهم عملکرد موفقی داشت و به نوعی آبروی کابینه دولت بود، ولی نمی‌دانم چه عاملی باعث شده این وزیر با تغییر رویکردی 180 درجه‌ای امروز به اینجا رسیده که در اظهارات عجیبی به سرداران حرم، قلم، علم و ائمه جمعه که از مقدس‌ترین ارکان نظام محسوب می‌شوند، توهین کرده و آنها را به روان‌پریشی و بازی با اعصاب و روان مردم متهم کرده است که در این زمینه لازم می‌‌‌دانم به چند نکته اشاره کنم، باید از آقای وزیر پرسید که چه کسانی با سلامت روانی مردم بازی می‌کنند و اضطراب و استرس در جامعه تولید می کنند؟ آیا آن سردارانی که صدها کیلومتر خارج از مرزها جان خود بر کف دست گرفتند و از کشور و امنیت دفاع می‌کنند یا کسانی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند؟ سرداران حرم و قلم جرمشان این است که به غارتگران بیت‌المال اعراض می‌کنند با کمال تاسف از غارت‌گران با عنوان ذخیره‌های نظام یاد می‌شود و سرداران حرم که شما به برکت جانبازی آنها این منصب‌ها را دارید به روان‌پریشی متهم می‌سازید، دوم اینکه طبق‌ آمار، بیشترین همکاری‌ها و  ظرفیت‌های تبلیغی تریبون نماز جمعه در همه زمان‌ها به ویژه در این دولت، به حوزه سلامت اختصاص داده شده و این انصاف نیست که چشم بر روی این همکاری‌ها ببندیم و قاطبه تریبون‌ها و خطابه‌ها را مورد حمله قرار دهیم، مگر ائمه جمعه چه مواردی را تاکنون مطرح کرده‌اند؟ آیا غیر از این است که فرمایشات مقام معظم رهبری را تبیین فرمودند؟ آیا غیر از این است که بارها از بدعهدی آمریکایی‌‌ها در برجام سخن گفتند و امروز مشخص شده است که برجام هیچ دستاوردی ندارد؟

* آقای وزیر، آنچه اعصاب مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد وضعیت بد معیشت و اقتصادی مردم است 

حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان چرام به اظهارات وزیر بهداشت اشاره و عنوان کرد: اخیراً وزیر بهداشت در جمع روانپزشکان بیش از آنکه به موضوع تخصصی خود و مخاطبان بپردازد، کنایه‌های سیاسی را بیان کرده که یعنی همه سکوت کنند و نقدی بر عملکرد مدیران دولت نداشته باشند.

وی ادامه داد: وی در بخشی از سخنانش گفته یکی سردار حرم بوده و در همه حوزه‌ها اظهار نظر می‌کند و در پایان هم گفته امیدوارم سیاستگذاران، دولت، خطبا و ائمه جمعه زحمت شما روانپزشکان را زیاد نکنند و اعصاب مردم را تحت تاثیر قرار ندهند.

امام جمعه چرام با بیان اینکه دولتمردان و وزرا باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند و نقدهای منصفانه را بشنوند و نواقص را برطرف کنند، خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت در موضوع غیرتخصصی خود اظهار نظر می‌کند و این خود به مثابه همان اعصاب مردم را تحت تاثیر قرار دادن است.

افشار بیان کرد: همین سرداران حرم بوده‌اند که با عملیات مستشاری، سوریه و عراق را به خاطر امنیت ایران اسلامی حفظ کردند و نگذاشتند داعش آمریکایی به مرزهای کشور ما برسد تا ناامنی ایجاد کند و شهدای عزیزی تقدیم اسلام کردند.

خطیب جمعه چرام اضافه کرد: این تریبون‌های جمعه از اول انقلاب نقش روشنگری و دشمن شناسی و مبارزه با جبهه استکبار را ایفا کرده‌اند و به همین خاطر شهدای عزیزی مثل شهید دستغیب تقدیم اسلام کردند.

وی افزود: آقای وزیر آنچه اعصاب مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد وضعیت بد معیشت و اقتصادی مردم است، مردمی که با شرایط رکود و عدم وعده‌های 100 روز اقتصادی در رفع مشکلات منتظر یارانه سر ماهشان هستند تا بلکه شرمنده زن و بچه خود نشوند.

افشار با بیان اینکه آنچه زحمت روانپزشکان را زیاد می‌کند بیکاری جوان و تحصل کردگان است، اظهار داشت: آنچه اینجانب و مسئولان و مردم حاضر را ناراحت کرد دیدار با خانواده شهیدی بود که تک فرزند داشت و در حال حاضر بیکار است و منتظر بوده تا شاید ما مسئولانی که صندلی خود را مرهون خون شهدا هستیم برای وی قدمی برداریم اما آنچه تاکنون انجام گرفته پاسکاری این فرزند شهید بوده است.

* سرداران حرم و علم و قلم همان روحانیون پیشتاز انقلابی هستند

حجت‌الاسلام‌ قنبرعلی احمدی نیز در خطبه‌های امروز نماز جمعه مرودشت در مورد اظهارات اخیر وزیر بهداشت بیان کرد: سرداران حرم و علم و قلم همان روحانیون پیشتاز انقلابی هستند که اگر در حماسه خلق این انقلاب پیش‌قدم نمی‌شدند مطمئن باشید که هیچ روشنفکری توانایی خلق این حماسه بزرگ را نداشت.

وی تصریح کرد: مخالف هرگونه تضعیف دولت و نقد غیرمنصفانه از سوی هر مرجعی هستیم و در تمام صحنه‌ها نیز حمایت کامل خود را از دولت به خاطر تقویت نظام خواهیم داشت اما این طرز بیان و اظهارنظر در مورد ائمه جمعه چیزی جز آب در آسیاب دشمنان ریختن نیست.

به گزارش فارس؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود:‌ «خودشیفتگی مسئولان کار دست مردم می‌دهد در کشور ما هر کسی اظهار نظری دارد مثلاً‌ یکی سردار عَلَم بوده، نوحه می‌خواند و رئیس‌جمهور و مسئولان را زیر سؤال می‌برد؛ دیگری می‌شود سردار حرم و در همه حوزه‌ها اظهار نظر می‌کند؛ یکی نیز سردار قلم بوده و در همه حوزه‌ها حرفی دارد».

خواندن 588 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 505

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
 • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
شرایط و قوانین.

خبرهای مهم

 • نماز جمعه 97/8/11

  عظمت اربعین و ضعف دشمنان در مواجهه با آن ، سوء مدیریت عامل مشکلات امروز و ... در نماز جمعه ای

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ، حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی در  خطبه های نماز جمعه این هفته به نکات زیر اشاره کردند :

   

  خطبه اول :

   


  در سوره ی آل عمران خداوند متعال نعمت ها را یادآوری می کند   و به عدم توجه به این نعمت ها اشاره می کند که :

  کیف تکفرون و انتم تتلی علیکم آیات الله

   


  انسان نشانه های خداوند متعال را  هر کجا تدبر کند می بیند و اگر سنگدل نباشد ایمان می آورد  ، در آسمان ها و زمین از سیاره ها و ستاره ها تا حتی قطرات باران  چشم دل به نشانه های خدا بستن مثل عاقبت کسانی می باشد که در زمان پیامبران ، معجزه های آنها را دیدند ولی ایمان نیاوردند

   


  یکی از این معجزه ها ، معجزه شق القمر نبی مکرم اسلام بود که دشمنان ابتدا آنرا درخواست کرده
  و پس از وقوع آن دوباره درخواست کردند اما باز هم ایمان نیاوردند و این نشانه کوردلی نسبت به  نشانه های حق تعالی است

   


  کسی که دنبال بهانه است  و چشم دلش کور باشد با هزاران معجزه و نشانه هم ایمان نمی آورد

   


  اگر کسی قصدش ایمان آوردن به حق تعالی باشد با کوچکترن نشانه به خداوند ایمان می آورد حتی با حرکت ابرها و قطرات باران

   


  در ادامه ی آیه ذکر شده اشاره به ادامه دار بودن تقوا دارد و اینکه امام سجاد ( ع) هم به این نکته اشاره میکند که : اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
  این به معنای این است که تقوا یک سال و دوسال نیست بلکه یک مسئله همیشگی و نیاز تمام دوران است

   


  در تفسیر المنصور و عیاشی در ذیل  این آیه به روایتی از پیامبر  ( ص) اشاره شده است که می فرماید : خداوند را  هر لحظه باید اطاعت کرد و معصیت حق تعالی نباید شود و هرکس خدا را فراموش کرد قطعا خودش را هم فراموش خواهد کرد

   


  خطبه دوم :

     به حماسه عظیم اربعین افتخار می کنیم که یه حماسه دشمن شکن و مایوس  کننده  برای دشمن است


  تبلیغات چند ماهه دشمنان از رسانه ها گرفته تا فتنه های ایجاد شده برای کم رنگ کردن اربعین بی نتیجه بوده اتفاقا تاثیر عکس گذاشته و این راهپیمایی پرشورتر هم شده است  و تن دشمن از  امثال اربعین ها بشدت می لرزد

   


  انشاالله این قیام عظیم و بی نظیر اربعین به قیام حضرت اباصالح المهدی (عج)  ختم خواهد شد

   


   راهپیمایی اربعین   یک قیام بزرگ سیاسی مذهبی است  که  نشان از بی ارزش بودن مال مردم در مقابل ابی عبدالله است ؛ نه تنها مال بلکه برای مردم جان دادن در راه امام حسین( ع)  هم ناچیز است

   


  عده ای متاسفانه  نگران بی حجابی و خطرات فضای مجازی و ...  نیستند و نگران نذورات و خرج کردن و دادن مال  در راه امام حسین ( ع) هستند

   

  سیزده   آبان نشان از جنایتکاری آمریکاست و ظلم و تهدید و تطمیع وجود آمریکایی ها و ایثار و فداکاری و مقاومت وجود ملت ایران را فرا گرفته است

   


  چهل 
  40 سال است که ملت ایران را تحریم می کنند بحمدالله این تحریم های جدید  بی اثر خواهد بود چون دوست و دشمن مقابل آمریکا ایستاده است

   


  ده ها سال است که می خواهند نظام جمهوری اسلامی را ساقط کنند  و در این راه همه کار کردند اما به معنای واقعی کلمه دشمن به کلام امام ایمان آورد که آمریکا هیچ غلطی نخواهد کرد


  مردم بخاطر تحریم ها در فشارند اما قطعا قسمت عمده ی این مشکلات بخاطر سوء مدیریت های داخلی می باشد


  دشمن می تواند کمی اذیت کند مثل جمعی که چند مرد نشسته باشند و بچه ی کوچکی اذیت کند
  اما به اهداف اصلی خود هرگز نخواهند رسید و نمونه بارز آنها صدام ملعون است
  که حامیان خود او ( آمریکا ) او را در چاه فاضلاب دراورده و راهی گور کردند

   


  از عزیزانی که در برپایی موکب شلمچه بنام شهرستان زحمت کشیدند و عزیزانی که در برپایی موکب های درون شهرستانی  همت کردند کمال تشکر را دارم و قطعا در پیشگاه  خداوند متعال ماجور خواهند بود .
 • نماز جمعه 97.7.13

  بازگشت به روحیه انقلابی راه حل مشکلات اقتصادی کشور

  بیانات حجه الاسلام والمسلمین موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آغاجاری 

  خطبه اول :


  وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ ۖ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْيَسْتَجِيبُوا لِي وَلْيُؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ


  دعا تاثیر مستقیم در زندگی دارد و حتی در روایات متعدد ؛ یکی از چیزهایی که قضا و قدر  الهی را تغییر می دهد دعاست


  امام صادق (ع) : دعا باعث می شود قضا و قدر عوض شود .

  دعا در هر زمان و مکانی باشد اشکال ندارد ولی در بعضی از زمان ها مثل بعد از نمازهای یومیه و بعضی از مکان ها مثل حرم ابی عبدالله مستجابتر است ...


  امام معصوم می فرماید : احب الاعمال عند الله عزوجل الدعا  : محبوبترین اعمال نزد خدا دعا کردن است که نماز نیز خود بخشی از دعا کردن است


  در روایات از امیر المومنین به صفت کثیر الدعا یعنی کسی که زیاد دعا می کند یاد شده است


  کسی که کارش گره می خورد و می خواهد دعایش مستجاب شور باید زمانی که مشکلی ندارد دعا کند
  در این صورت اگر مشکلی برای او پیش آمد دعایش مستجاب می شود ، نه اینکه تنها در مشکلات یاد خدا کند و دعا کند ...


  خطبه دوم

  #هفته_نیروی_انتظامی
  ?مردم قدر سبزپوشان خدوم نیروی انتظامی را میدانند که به خوبی امنیت را در شهر که بالاترین نعمتهاست به وجود می آورند اگر حضور و رسیدگی و احاطه اطلاعتی به موقع این عزیزان نباشد مجرمان و تبهکاران ضربات زیادی به زندگی مردم وارد میکنند

  ? در مقطعی دشمن و خود فروخته های داخلی خارج نشین سعی کردند با ایجاد نمایش های ساختگی میان مردم و نیروی انتظامی فاصله ایجاد کنند که با عکس العمل صبورانه و دقیق نیروی انتظامی مواجه شده و راه به جایی نبردند چرا که نیروی انتظامی ما از خود مردم با اعتقادات و سبک زندگی خود مردم است و خود مردم هستند که بعضا مفتخر میشوند و این لباس مقدس را به تن کرده در مسیر امنیت خدمت میکنند لذا نیروی انتظامی ما کاملا مردمیست

  #گوشمالی
  ?حمله موشکی جمهوری اسلامی توسط سپاه پاسداران در راستای فرمان رهبری انقلاب بوده است که فرمودند دیگر دوران بزن در رو تمام شده است اگر یکی بزنید ده تا خواهید خورد

  ?این حمله موشکی حاوی پیامهای زیادی بود از جمله قدرت و دقت بی مثال و بی نظیر قدرت موشکی و احاطه اطلاعاتی از زمان و مکان جلسه تروریستها را میرساند که از مسیر ۵۷۰ کیلومتری مورد هدف دقیق قرار گرفته اند

  ?دشمن فهمید و درک کرد که با داشتن این قدرت موشکی ، ایران اسلامی اساسا نیازی به بمب هسته ندارد چرا که اگر مورد حمله از هر کجا قرار گیرد با این قدرت موشکی در همان ساعت های اولیه دشمن را فلج خواهد کرد

  ?موشکها در نزدیکی پایگاه آمریکایی به زمین نشستند یعنی اگر لازم باشد چند کیلومتر آن طرفتر هم پایگاه آمریکایی هم هدف قرار خواهد گرفت

  #روحیه_جهادی
  ?تنها راه حل مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور بازگشت مسولان به روحیه انقلابی و بسیجی است ، کشور ما ثروتمند بوده و دارای غنای بالایست و میشود با روحیه و کار جهادی مشکلات را  برطرف کرد

  #بسیج_راه_حل
  ?تصور درست از کشور و هدفی که برای آن انقلاب شد همین بسیج است بسیج یعنی خدمت به مردم و آباد کردن دنیا ، ورفاه مردم و مکرم‌ شدن در آخرت است

  ?دشمن با بسیج مخالف است کسانی هم که در داخل با بسیج مخالف هستند دانسته یا نادانسته در زمین دشمن بازی میکنند

  ?لازم به ذکر است در بین الصلاتین بعد از مراسم روضه خوانی با مداحی و مرثیه سرایی برادر حاج حمید عکسی زاده سرهنگ رحمانی فرمانده محترم نیروی انتظامی آغاجاری به ارائه گزارش یکساله نیروی انتظامی آغاجاری به مردم پرداختند 

 • ...انتقام بزرگ در راه است

  حملات کوبنده و البته موقت در جواب به حامیان حمله تروریستی اهواز

  تعدادی از فرماندهان ارشد گروه تروریستی داعش موجود در شرق رود فرات، در اثر حمله موشکی دقیق سپاه پاسداران به هلاکت رسیدند.
  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ، ساعت ۲ بامداد امروز (دوشنبه ۹ مهرماه)، یگان موشکی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواضع سرکرده های جنایت تروریستی اهواز را در مناطق اشغالی شرق سوریه هدف قرار داد تا نخستین واکنش قاطع نیروهای مسلح کشورمان برای انتقام خون شهدای این حمله تروریستی به ثبت برسد.

  در عملیات «ضربت محرم»، ۶ فروند موشک بالستیک میان بُرد از غرب کشور  شلیک شد و به مواضع تحت اشغال گروه تروریستی داعش در نوار ساحلی شرق رود فرات (جنوب شرق استان دیرالزور در شرق سوریه) اصابت کرد.

  یک منبع میدانی به جزئیات عملیات شب گذشته اشاره کرد و افزود: نوار ساحلی شرق رود فرات آخرین نقطه و منطقه متمرکز تحت اشغال گروه تروریستی داعش در سوریه به شمار می آید که بامداد امروز با موشک های سپاه هدف قرار گرفته شد.  این منبع میدانی با بیان این که موشک های بالستیک سپاه به شهرک «هجین»، مهم ترین پایگاه گروه تروریستی داعش در نوار ساحلی شرق رود فرات (جنوب شرق استان دیرالزور) اصابت کردند، گفت: در عملیات بامداد امروز، پایگاه های سرکرده های میدانی داعش هدف قرار گرفته شد.

  وی از هلاکت شماری از سرکرده های میدانی گروه تروریستی داعش خبر  داد و افزود: در عملیات موشکی سپاه، تعداد زیادی از تروریست های داعش هم که در حومه پایگاه ها حضور داشتند کشته و زخمی شدند .

 • نماز جمعه 97/7/6

  راه سعادمتندی در دنیا و آخرت ، ضرورت برخورد با متخلفان بازار شهرستان و محکومیت حادثه تروریستی اهواز در نماز جمعه این هفته شهرستان

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ؛   نماز جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام برگزار و ایشان در خطبه های نماز جمعه به نکات زیر اشاره کردند

  خطبه اول 

  دلی  که یاد امام زمان باشد، وابسته به دنیا نمی شود  و آن دل ، دل مطمئن می شود  ؛ اگر دلی وابسته به دنیا باشد مدام در معرض خطرات گوناگون قرار می گیرد .

   

  در داستان حضرت ابراهیم ( ع)  وقتی ایشان از خداوند متعال  سوال کرد که  چطور مردگان زنده میشوند ، خداوند به ایشان فرمود مگر ایمان نداری؛ حضرت ابراهیم (ع) فرمود خیر برای اطمینان قلبم می خواهم ؛ 

  اطمینان  دل بندگان  ؛  با بریدن از دنیا  و متوجه شدن به امام زمان (عج)  حاصل می شود 

   

  حضرت محمد (ص) : دلها به سه دسته تقسیم می شوند : قلوب مشغول بدنیا  و قلوب مشغول بالعقبی  و قلوب مشغول بالمولی 

  بعضی از دلها مشغول بدنیا و بعضی مشغول به اخرت ( بهشت و جهنم ) و بعضی مشغول و متوجه حق تعالی می باشد 

   

  آن دسته که مشغول بدنیا می باشد ، بدنیا نخواهد رسید و خسران خواهند دید و اما دلی که  متوجه به آخرت باشد دنیا و آخرت برای اوست و دلی که مشغول و متوجه خود حق تعالی باشد هم دنیا و هم آخرت و مولی برای اوست  

   

  دل بستن به دنیا در این  روایت نشان دهنده ی اول گمراهی و عدم سعادتمندی در دنیا و آخرت است

   

  حمران بن اعین( از اصحاب ) از امام باقر (ع) سوال کردند  : وقتی ما در  کنار شما هستیم دلمان متوجه به  خداوند متعال است ولی وقتی  در بین  مردم هستیم اینطور نیست آیا نفاق داریم ؛ حضرت فرمودند 

  این سوال را از نبی مکرم اسلام پرسیدند ، حضرت فرمود خیر نفاق نیست بلکه وسوسه های شیطانی می باشد و اگر شخصی بتواند این وسوسه ها را خنثی کند ملائکه از باب تبرک هر روز  با او مصافحه خواهند کرد و شخص  به درجه ای  از تقوا می رسد که می تواند  حتی روی آب راه برود 

   

     دل ها تنها باید متوجه حق تعالی باشد تا انسان بتواند بهره های کافی از دنیا و آخرت ببرد و سعادتمندی حقیقی  در این دو سرا نصیبش شود  ...

   

   متوجه بودن دل به خداوند متعال به معنای بهره حلال نبردن از دنیا نیست  بلکه به معنای وابسته نشدن به این سراب است ؛ مثلا حضرت خدیجه و حتی اهل بیت بی بهره از دنیا نبودند ، ولی وابسته هم نبودند مثلا در تاریخ داریم که امام حسن مجتبی (ع)  سه بار تمام اموال خود را بخشید و این یعنی وابسته نبودن ...

   

  خطبه دوم 

   

   

  این استقلال ، وحدت و امنیتی که مولود هشت سال دفاع مقدس است دشمن را عصبانی کرده است

   

   جا دارد در هفته دفاع مقدس از زحمات سپاه آغاجاری در زمینه فعالیتهای فرهنگی و جهادی و امنیتی در شهر که همه در راستای کمک به دولت ورسیدگی به محرومان است تشکر کنم انشاالله عندالله ماجور خواهند بود 

   

  حادثه تلخ و دردناک اهواز که موجب شهادت و زخمی شدن ده ها نفر از هم وطنانمان شده هیچ وقت از خاطر مردم ما بیرون نخواهد رفت دشمنی که دستش تا آرنج به خون مظلومین دنیا آلوده است در حادثه ۳۱ شهریور اهواز دخالت مستقیم داشته است 

   

  دشمن تصور میکند با راه انداختن جنگ اقتصادی و کشتن زن و بچه بی گناه به اهداف خود میرسد این در حالیست که مردم دشمن خود را خوب شناخته و فریب نیرنگ آنها را نمیخورند 

   

   دشمنان به دنبال حکومت جایگزین برای کشور امام زمان و ولایت فقیه هستند آیا آنها با این همه جنایت و وحشی گری به فکر مردم هستند 

   

  اگر هم در سطح مسولان کشوری و دولت بخواهد اصلاح و تغییری انجام شود به دست خود مردم است و قانون این ها را دیده است حتی رئیس جمهور اگر در میانه کار بی کفایت شد نمایندگان مردم میتوانند او را عوض کنند  

   

  آمریکا جز با نابودی کشور ما به هیچ چیز راضی نخواهد شد آنها جنگ اقتصادی به راه انداخته و تروریست را حمایت قطعی میکنند تا به کشورمان آسیب بزنند دشمن از سال ۴۲ که مردم کفن پوش به حمایت از استقلال و اسلامشان به خیابان ها آمدند مردم ما را شناخت و بعد از آن در سال ۴۳ و بعد از آن در سالهای ۵۷ و ۸۷ و ۸۸ و بعد از آن مردم ثابت کردند پای ارزشهای خود هستند ودشمن هم امروز عزم خود را جزم کرده تا این استقلال و اتحاد را از بین ببرد 

   

  امروز در این نوسانات اقتصادی حتی شاهنشاهی ها هم بر سر دور آمدند و هوس بازگشت به حکومت کرده اند اینها مگر فراموش کردند برای حفظ قدرتشان چطور مردم را به گلوله میبستند و آمریکا را با کاپیتولاسیون بر مال و جان و ناموس مردم مسلط کردند 

   

  امروز کسانی که در مشکلات اقتصادی در داخل کشور خواسته یا ناخواسته خیانت میکنند در زمین دشمن بازی کرده و از تروریست های ۳۱ شهریور اگر بدتر نباشند کمتر نیستند 

   

  مسولان امنیتی استان خوزستان باید نسبت به حادثه تلخ تروریستی اهواز پاسخگو باشند زیرا سوالات زیادی بر جا مانده است ولی به شکلی باید موضوع بررسی شود که موجب سو استفاده دشمنان قرار نگیرد زیرا این نیروهای امنیتی تا به حال جلوی صدها حمله تروریستی را گرفته و بعد از آن هم خواهند گرفت و زحمات زیادی کشیده اند اما موضوع باید به شکل دقیق موشکافی شود 

   

  خانوده های شهدای ترور اهواز بدانند خون عزیزانشان پایمال نشده و درخت تنومند انقلاب را مستحکمتر خواهد کرد و موجبات بیداری مسولان سیاسی ، اقتصادی و امنیتی خواهد شد امروز اگر مسولی در انقلاب اسلامی جایگاه مسولیت را برای منافع شخصی خود پر کرده باشد خائن به کشور و اسلام است و از خون فرزند شهید چهار ساله اهواز باید خجالت بکشد/این خون ها ریخته میشود که این کشور پا برجاست 

   

  وظیفه خود میدانیم از رئیس جمهور بابت سخنان بی نظیر ، خوب ، انقلابی و دقیق در سازمان ملل تشکر و تقدیر کنیم  انتظار ما از نماینده نظام اسلامی هم همین نوع سخنرانی است زیرا در رسوایی دشمنی که در بدعهدی و خون ریزی و جنایت  هیچ تعارفی ندارد نباید تعارف کرد 

   

  ?اما رئیس جمهور به کشور بازگشت و اوضاع نابسامان را باید جمع کند دولتی که نه وزیر کار دارد نه وزیر اقتصاد ،  وزیر صنعت آن هم نه سر مرده ها و نه سر زنده هاست تیم اقتصادی که اول و آخرش مشخص نیست نباید  وضعی بهتر از این در کشور وجود داشته باشد باید فکری کنند /فکرهای روشن اقتصادی و سیاسی را وارد کنند مسئله زندگی و حق مردم است مسئله کمی نیست 

   

  ?در شهرستان مسولان نظارتی در این ایام  نظارت بر بازار را باید بیشتر کنند امروز وضع نظارت در بازار مورد گلایه است مسولان در این زمان حضور و نظارت در بازار را باید به صورت عملیات و شبانه روزی انجام دهند هر چند بازاریان متدین ما غالب بر متخلفان هستند/ تا ساعتی که بازار باز است باید ناظران باشند و با متخلف برخورد کنند 

   

   

 • نماز جمعه 97/6/16

  ضرورت کارجهادی توسط مسئولان، توجه به توانایی های جوانان داخل کشور و مشکلات شهرستان در نماز جمعه این هفته

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،حجه الاسلام والمسلمین اسدپور در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آغاجاری فرمودند 


  :

  ▫مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان  رهبری به بیان نکات کلیدی و مطالب راهگشا برای برون رفت از شرایط کنونی کشور پرداختند
  ▫ همانطور که مردم باید به مسئولین کمک کنند ، و مسئولین هم در چارچوب قانون موظف به انجام و پیگیری مطالبات مردمی هستند و باید خود  را خادم مردم بدانند

  ▫ کشوری که جوان هایش از زمان جنگ تا کنون  انواع موشک های دور برد نقطه زن ، زیر دریایی های مختلف ،  پهبادهای مدرن  ، فضا پیماهای متفاوت رامی سازند آیا نمی توانند در زمینه تولید خودرو  و کالای ایرانی با کیفیت بالا...موفق باشند جوانان ما در هر عرصه ای وارد شده اند سربلند ظاهر شدند ..نباید در جامعه و در بین جوانان یاس و نا امیدی را تزریق کنیم

   ▫ مسئولین و مدیران در جنگ تمام عیار اقتصادی که توسط استکبار جهانی و خائنین داخلی به کشور تحمیل شده نباید شب و روز بشناسند و باید بصورت مستمر و با حجم بالا  مشغول به کار و خدمت رسانی به مردن شوند تا انشاالله  مثل جنگ ها و فتنه های گذشته ، از این جنگ تمام عیار اقتصادی و تبلیغاتی هم بسلامتی عبور کنیم

  ▫ استفاده از نظرات افراد متخصص و مدیران کارآمد و نخبگان ، خارج از نگاه حزبی و نگاه جبهه گرایی از دیگر ضروریاتی است که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد

  #آغاجاری

  ▫ افراد قلیلی که در داخل شهر  در حال دست کردن در جیب مردم هستند با گرانفروشی و یا کم فروشی به همشهریان خود خیانت میکنند..باید بدانند سیلی سختی خواهند خورد..آیا میخواهید نام شما برده شود تا مردم شما را بشناسند و عبرت دیگران شوید

  ▫ مدتی زیادی است انتقادها به عدم تکمیل  جاده گردنه بهبهان بر سر زبانهاست
   چند کشته باید داده بشود ..چند ماشین دیگر باید تصادف کنند..چه مقدار مجروح  باید داده شودتا این جاده به اتمام برسد؟؟متصدی پیگیری این پروژه کیست؟؟
  مسئولین مربوطه بیایند در بین مردم پاسخگو باشند.

  ▫عدم حضور مسئولین در بین مردم
  چرا بعضی از مسئولین در نماز جمعه که محل اجتماع مردم است  نمی ایند تا مردم آنها را از نزدیک ببینندو پاسخگوی مطالبات مردمی باشند.

  ▫تلاش های  رئیس ارشاد اسلامی شهرستان ، رئیس کمیته امداد که بصورت جهادی در حال خدمت رسانی هستند شایسته قدردانی است.
  شهرداری و شورای اسلامی شهر تلاشهای فراوانی در جهت خدمت رسانی به مردم میکنند..اما برای مشاهده نتایج زحمات این عزیزان باید به آنان فرصت داد

  ▫خدمت به دستگاه ابی عبدالله افتخاری بود برای بعضی  دستگاه های دولتی  که متاسفانه به بهانه ی صرفه جویی آن را از خود سلب کردند ، بنظر میرسد صرفه جویی در  هزینه ها باید در جاهای دیگر صورت بگیرد نه در مسائل فرهنگی و بخصوص مجالس عزاداری سید الشهداء..خواهید دید
  مردم شریف و صبور  شهرستان آغاجاری امسال  پر شورتر از سالهای گذشته مجالس عزاداری را به نحو احسن برگزار و مدیرت خواهند کرد..

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

media/k2/items/src/8f9f14c4f7dd7ce0bc8e0048b00b1155.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،
media/k2/items/src/3f51ec9d49bc461803b454a4875d5aa8.jpg
بیانات حجه الاسلام والمسلمین موسوی در خطبه های
media/k2/items/src/0d4be46703e4caec7901c928d2f5e122.jpg
تعدادی از فرماندهان ارشد گروه تروریستی داعش موجود
media/k2/items/src/90c8a860751b252e58c26f97e05856c4.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ؛ 
media/k2/items/src/1397be472e45feda66c2cb00ba5f4ce2.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،حجه
media/k2/items/src/52c96c35c30d11cfb13711cfa4231ac4.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه ، همزمان با
media/k2/items/src/884bd078062ee6bd157b294c752d7970.jpg
به گزارش روابظ  عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،
media/k2/items/src/4ad6df0790d749b51a9680aaf0316ad3.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،در

چه کسی آنلاین است؟

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم