پایگاه خبری دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری
 • امام جمعه شهرستان آغاجاری
 • حجت الاسلام والمسلمین سید میثم موسوی
یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷
یکشنبه, ۱۰ شوال ۱۴۳۹
یکشنبه, ۲۴ جون ۲۰۱۸
صفحات بازدید شده
598341
صفحات بازدید شده امروز
797
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
1862
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
12329
صفحه منتخب هفته پیش
×

هشدار

JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING

پاسخ انقلابي رئيس مجلس

آقاي دبيركل، تنش را در منطقه كساني ايجاد كرده‏اند كه يك‏سال و نيم يمن را به خاك و خون كشيدند مطلب ویژه

جمعه, 01 مرداد 1395 22:12 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئيس مجلس كشورمان در واكنش به گزارش بان كي مون گفت: گزارش اخير دبيركل سازمان ملل به شوراي امنيت درباره توافق هسته‏اي و اظهارات برخي از نمايندگان ۱+۵ در شوراي امنيت گرچه از نظر حقوقي حاوي تعهدي براي ايران نبود، اما از جهات مختلف خطاهايي را در بر داشت

 

رئيس مجلس كشورمان در واكنش به گزارش بان كي مون گفت: گزارش اخير دبيركل سازمان ملل به شوراي امنيت درباره توافق هسته‏اي و اظهارات برخي از نمايندگان ۱+۵ در شوراي امنيت گرچه از نظر حقوقي حاوي تعهدي براي ايران نبود، اما از جهات مختلف خطاهايي را در بر داشت كه براي جايگاه دبيركل سازمان ملل و شوراي امنيت نوعي سقوط آزاد محسوب مي‏شود. از طرفي دبيركل در گزارش خود پايبندي ايران به تعهدات را دلگرم‏كننده مي‏داند و از طرفي ديگر هيچ اشاره‏اي به نگراني‏هاي ايران و شكايت ايران از عدم اجراي همه تعهدات طرف ۱+۵ نمي‏كند. آيا دبيركل مأمور بود كه گزارش كامل از اجراي تعهدات دو طرف بدهد يا مأمور ناظر ۱+۵ در اين ماجرا است. آقاي بان‏كي مون در گزارش خود پرتاب موشك بالستيك ايران را مخالف روح توافق هسته‏اي دانسته، اما قضاوت در تخطي را به‏عهده شوراي امنيت گذاشته، سؤال اين است كه پرتاب موشك با كدام قسمت از توافق هسته‏اي ناسازگاري دارد.
دكتر علي لاريجاني تأكيد كرد: روح برجام يك امر سيالي نيست كه مجالي براي دبيركل ايجاد كند كه هر حرف بي‏ربطي را به آن نسبت دهد. در توافق هسته‏اي هيچ اشاره‏اي به موضوع موشك بالستيك وجود ندارد. فقط در قطعنامه ۲۲۳۱ آن‏هم در ضميمه آن به اين امر اشاره شده است كه ايران از ساخت موشك‏هايي كه طراحي آن براي حمل سلاح هسته‏اي باشد، پرهيز كند. مگر ايران چنين طراحي انجام داده است كه آقاي دبيركل آن‏را با روح برجام در تغاير اعلام كرده است. در استدلال خويش آقاي دبيركل بيان كرده‏اند چون بالقوه مي‏تواند باعث افزايش تنش در منطقه شود! واقعا تعجب‏آور است دبيركل سازمان ملل مطالب خود را بر چنين پايه سستي قرار داده است. اگر چنين مبنايي را بپذيريم ايران حتي نبايد دو ميليون بشكه نفت هم بفروشد، چون برخي از كشورهاي منطقه آن‏را دستاويز تنش قرار مي دهند. اگر ديگران دنبال تنش در منطقه هستند، چه ربطي به قدرت دفاعي ايران دارد؟
لاريجاني خطاب به دبيركل سازمان ملل اظهار داشت: آقاي دبيركل، تنش را در منطقه كساني ايجاد كرده‏اند كه يك‏سال و نيم يمن را به خاك و خون كشيدند و شما با وقاحت بي‏سابقه حتي حاضر نشديد از منظر حقوق بشر براي كودكان قرباني جمله‏اي درباره آن‏ها اظهار كنيد. تنش را در منطقه كشورهايي ايجاد مي‏كنند كه از رهبر ديني خود سلب تابعيت مي‏كنند. تنش را در سوريه كساني ۵ سال ادامه دادند و موشك‏هاي تاو به ‏دست تروريست‏ها رساندند و علي‏القاعده شما مي‏دانيد اين موشك‏ها ساخت كجاست. اين موشك‏ها شماره سريال دارند و شما مي‏توانيد بفهميد به‏ دست چه كساني داده شده است و هيچ‏گاه در اين‏باره سخني نگفتيد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: آقاي دبيركل توافق هسته‏اي تاكنون ۵۲ لايحه و قطعنامه در كميته‏هاي مختلف مجلس نمايندگان و سناي آمريكا عليه كشور ما طرح شده كه اكثر قريب به اتفاق آن كاملا با روح برجام مخالف است، گرچه همه آن‏ها تاكنون مسير تصويب را طي نكرده است. سه مصوبه اخير مجلس نمايندگان آمريكا آنقدر صراحت در مخالفت با برجام دارد كه مقامات كاخ سفيد هم با آن اعلام مخالفت كرده‏اند. چطور در اين‏زمينه‏ها سكوت كرده‏ايد. آيا مصوبه مجلس آمريكا در مورد رواديد مخالف روح برجام نبود؟ چرا در گزارش خود ذكر نكرديد. سبك‏تر از اين دعاوي، اشاره دبيركل و برخي اعضاي شوراي امنيت به سفرهاي فرمانده سپاه قدس به كشور عراق است كه آن‏را مصداق نقض دانسته است. گزافه‏گويي هم حدي دارد.
به‏ جاي تشكر از ايران و نيروي قدس كه با حضور غيرتمندانه خود در مقابل تروريست‏هاي وحشي به كمك دولت عراق پرداختند و توانستند از بسياري از شهرهاي عراق، داعش را بيرون كنند، ادعانامه كذايي منتشر مي‏كنيد. فضاحت‏آورتر، تراوش چنين كلماتي از جانب نمايندگان آمريكا و دو كشور اروپايي در شوراي امنيت بود. اين در حالي است كه داعش در هفته‏هاي اخير نيز در اروپا عمليات وحشت‏آوري داشته است.
رئيس مجلس تأكيد كرد: شما كه نه جرأت مقابله با داعش را داريد و نه روش آن‏را مي‏دانيد به‏طوري‏كه به‏راحتي داعش در سه كشور اروپايي جولان داده و عمليات وحشيانه خود را سامان بخشيده، چرا با بي‏پروايي مقابله ستايش‏برانگيز سپاه قدس را مصداق نقض دانسته‏ايد. اگر به‏دنبال فهم چرايي رشد تروريست در منطقه هستيد كه آسيب آن‏را خود تا حدي كشيده‏ايد، بايد به همين رفتارهاي بي‏منطق و دوگانه خود بنگريد كه نمونه ديگر آن در اجازه تشكيل اجلاس تروريست‏هاي آدم‏كش منافق در پاريس و ياوه‏گويي‏هاي آن مسؤول عقب‏افتاده سعودي مي‏توان يافت. گرچه اين اجلاس و مطالب مطروحه آن به‏قدري خارج از نزاكت بود كه در اندازه اظهارنظر نيست، اما براي كشورهاي اروپايي كه هر روز دم از مبارزه با تروريست مي‏زنند، شرم‏آور است.
لاريجاني تصريح كرد: مجلس شوراي اسلامي با كمال تاسف از اقدام دبيركل به دولت آمريكا و مجلس نمايندگان و سنا هشدار مي‏دهد، اقدامات ايذايي در مقابل توافق هسته‏اي به نقطه‏اي رسيده است كه راهي جز مقابله براي ايران باقي نمانده است. لازم است سازمان انرژي اتمي مطابق قانون مربوطه طرح راه‏اندازي كارخانه هسته‏اي براي غني‏سازي در درجات موردنياز كشور را آماده نموده و مجلس شوراي اسلامي را در جريان امر قرار دهد

خواندن 574 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 388

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
 • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
شرایط و قوانین.

خبرهای مهم

 • گزارش تصویری

  جلسه هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان آغاجاری برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری ، صبح سه شنبه 22 خرداد با حضور حجه الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه محترم شهرستان، عیدانی فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر در محل دفتر امام جمعه آغاجاری برگزار شد.

   

  حجه الاسلام و المسلمین موسوی ضمن آرزوی قبولی عبادات و تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: بر اساس روایات نماز عیدفطر کامل کننده طاعات یک ماه بندگان و روزه داران می باشد و چنین روزی جشن حقیقی برای ماست و انشااله توفیق برگزاری این فریضه باشکوه را داشته باشیم.

  امام جمعه شهرستان آغاجاری بیان داشت: نماز عید سعید فطر بزرگترین تجمع سالیانه مردم شهرستان آغاجاری می باشد که حضور و شکوه مردم قابل تقدیر است. این جلسه فرصت مناسبی برای مشورت کردن جهت برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم می باشد.

 • گزارش تصویری

  جلسه هم اندیشی با روحانیون و ائمه جماعات شهرستان برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری،جلسه هم اندیشی و تقدیر از زحمات روحانیونفمبلغین و ائمه جماعات شهرستان با حضور حضرت حجه الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه شهرستان آغاجاری و با موضوع بررسی فعالیتهای ماه مبارک رمضان و ارتقاء و ضعیت فرهنگی شهرستان شب گذشته در محل دفتر امام جمعه برگزار شد

   

   

   

 • گزارش تصویری

  نماز عید سعید فطر به امامت امام جمعه شهرستان اقامه شد

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری، نماز عید سعید فطر امسال نیز با حضور گسترده و پرشور مومنان و دینداران و به امامت امام جمعه محترم شهرستان آغاجاری، حضرت حجه الاسلام و المسلمین موسوی اقامه شد.

  پیش از زمان اقامه نماز عید با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید و مراسم قرائت دعای ندبه،محل برگزاری نماز با فضایی روحانی و معنوی همراه بود.

  اقشار مختلف مردم و مسئولین نظامی و انتظامی بهمراه مسئولین شهرستان در اقامه نماز حضور داشتند.

  در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و بندگی خداوند متعال نماز عید فطر را در سراسر کشور با شکوه فراوان برگزار و از خداوند کریم، بهترین‌ها را مسألت کردند.

   

   

 • گزارش تصویری

  مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در آغاجاری برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری ، بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت قیام 15 خرداد با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران،مسئولین ادارات و فرماندار با سخنرانی امام جمعه شهرستان آغاجاری در مسجد جامع برگزار شد.

  در این مراسم حضرت حجه الاسلام و المسلمین موسوی به بیان ابعاد شخصیتی و رفتاری حضرت امام پرداخته و رحلت جانسوز ایشان را ضایعه ای بزرگ توصیف نمودند

   

 • گزارش تصویری

  با حضور امام جمعه و مردم ولایتمدار شهرستان آغاجاری راهپیمایی روز قدس برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری،راهپیمایی روز قدس با حضور مردم روزه دار و همیشه در صحنه  و مسئولین شهرستان اغاجاری در دمای 50 درجه سانتیگراد از یادمان شهدای گمنام به سمت مسجد جامع برگزار شد

   

   

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

cache/resized/1b35eeb97787ef06277ead6cf8b55021.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان
cache/resized/cdc6fc03a706a17a02ecbc20bd3710d9.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان
cache/resized/8cace0994dd5472a8cb7a4b342357ebc.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان
cache/resized/03029170e9df74258b2c84655756b46a.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان
cache/resized/21e1e3d94bc95fa6e355fb6b9068bf2e.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان
cache/resized/6cba592504559cbd31fa7c701f5a07f9.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان
cache/resized/54b648aee172564233b154c5fcf40527.jpg
بیانات حجه الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه
cache/resized/e4ecb345788dacdc9957cf29871291af.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان

چه کسی آنلاین است؟

ما 59 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم