پایگاه خبری دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری
 • امام جمعه شهرستان آغاجاری
 • حجت الاسلام والمسلمین سید میثم موسوی
شنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
شنبه, ۱۱ مُحرم ۱۴۴۰
شنبه, ۲۲ سبتامبر ۲۰۱۸
صفحات بازدید شده
697562
صفحات بازدید شده امروز
269
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
604
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
6294
صفحه منتخب هفته پیش
×

هشدار

JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING

سردار سلامی در کنگره شهیدان خمینی‌شهر:

فضای تنفس استعمار در سرزمین‌های اسلامی تنگ شده است/ برای مقابله با دشمن در هیچ سطحی "ترس" نداریم/ حزب‌الله لبنان افتخار جهان اسلام و کابوس اسرائیل است مطلب ویژه

شنبه, 08 آبان 1395 13:36 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز برای مواجهه با دشمن در هیچ سطحی‌ نگرانی نداریم انتخاب گزینه‌های نظامی در هر سطحی باطل شده و قدرت خانواده شهدا باطل‌السحر دشمنان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری، سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در کنگره 2 هزار و 300 شهید شهرستان خمینی‌شهر اظهار داشت: در این مراسم که برای تجلیل از مقام والای شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برگزار شده است، از امام راحل که هویت‌بخش مردم در عصر جدید شدند و زمینه خروج مسلمانان از ظلمات جهل و نظام برده‌داری مدرن را میسر کردند یاد می‌کنم.

وی افزود: بنیان‌گذار کبیر انقلاب مکتب عاشورا را در متن زندگی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مردم ایجاد کرده و ما را با مفاهیم جهاد، عزت، استقلال، آزادی و کرامت و منزلت آشنا کرد و راه مبارزه با ظلم را به ما آموخت.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه بیان داشت: امام خمینی(ره) فضایل اهل‌ بیت به‌ خصوص فرهنگ عاشورا را به‌عنوان حقیقتی زنده در متن زندگی جامعه و اسلام جاری کردند.

وی بیان کرد: مردمانی که با 2300 شهید صدق وعده الهی را اثبات کردند، با کهکشانی از ستارگان شهید روی زمین فخر انسان‌ها بر ملائک شدند و ضرورت سجده ملائک بر انسان را به اثبات رساندند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که شهدای هر منطقه شدت اخلاص و تعهد و تعبد و وفاداری و فداکاری هر جامعه‌ای نسبت به ارزش‌های الهی خود است؛‌ عنوان کرد: امروز شما با کاروان کربلا و با پیامبران آن واقعه عظیم که سرچشمه جاری شدن فضائل بر روح و جان انسان‌ها شدند، همدل و همراز هستید.

وی اذعان داشت: حضرت زینب پیام‌آور کاروان عاشورا برای حفظ اسلام، عزت مسلمانان، مقابله با ظلم، گسترش عدالت، اصلاح امت اسلام و امر به معرف و نهی از منکر حاضر می‌شود زیباترین جلوه خلقت و آفرینش را در آن میدان سخت و نابرابر در آن مصبیت عظما در پیشگاه اسلام عزیز قربانی کند.

سردار سلامی ابراز داشت: اینکه امام می‌پذیرد همه اهل‌‌بیت و اصحاب خود اسیر و شهید شوند تا اسلام بماند، این سرآغاز جریان تابش انوار فضیلت بر پیکره هستی است،‌ این حجتی است برای ما که دفاع برای خدا را با هیچ بهانه‌ای نمی‌توان ترک کرد و تنها لباس احرام و شهادت ضامن پیروزی اسلام است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اگر مردمی بخواهند ترس را پیشه کنند، حتی در مقابل حجت خدا هم خواهند ایستاد و این را برای خود فضیلت می‌دانند.

وی افزود: این حقیقت، فلسفه مردان این دیار و سایر بلاد اسلام را شکل داد، شهیدانی که استخوان‌های پیکرشان را برای پی‌ریزی یک تمدن نوین نثار کردند؛‌شهیدانی که امنیت و آرامش و عزت و شکوه و اقتدار ما محصول فداکاری و شهادت آنان است.

سردار سلامی ادامه داد: به تعبیر امام علی‌(ع) اگر ملتی لباس جهاد را از تن باز کند، خداوند بر اندام او لباس ذلت خواهد پوشاند، شهیدان مظاهر عزت و رمز جاودانگی ما هستند و شهادت آنان بود که توانست تمرکز قوای دشمن را از هم فرو بپاشد.

وی اظهار داشت: همه توطئه‌های دشمن علیه اسلام و انقلاب دارای مقیاس جهانی بود و یک لحظه از طراحی فتنه که در سرزمین‌های دیگر که نظام‌ها را نابود می‌کرد، چشم پوشی نکرد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: جنگ تحمیلی، ‌صف‌آرایی همه قدرت‌ها بود؛ آمریکا و شوروی در آن حادثه استثنایی با هم متحد شدند، همچنین حکومت‌های اروپایی و مرتجعان عرب که حمایت اقتصادی و تقویت قدرت بعث را در دست گرفته بودند، یک تقسیم کار برای شکست ایران بود.

وی با بیان این که همه متحد شدند و عراق را مجهز کردند تا به چهارمین ارتش زمینی جهان تبدیل شود؛ بیان کرد: با سلاح روسی و زرادخانه شیمیایی آلمانی و مشاوره‌های تخصصی ایجاد سیستم‌های دفاعی انگلیسی و تجهیزات مدرن کشورهای پیشرفته دنیا جنگیدیم.

سردار سلامی عنوان کرد: این شهدا کار بزرگی در تاریخ انجام دادند و یک فرهنگ و اندیشه جدید را ساختند و آن این بود که می‌توان با دست خالی اما با ایمان و همت بلند بر هر قدرتی چیره شد.

وی گفت: این درس بزرگی بود که از نهضت عاشورا گرفته شده بود در 8 سال دفاع مقدس و متناسب با ظرفیت ما متعالی شد تا اینکه ایران توانست از آن دوران سخت و با اقتدار خارج شود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: روزها و ماه‌ها و سال‌های سختی پشت سر گذاشته شد؛ چهار دهه در تحریم دشمن و تحمیل فتنه‌های داخلی و تهاجم فرهنگی دشمن و محاصره علمی و ترور دانشمندان که همه این‌ها یک نبرد سرنوشت‌ساز علیه اسلام بود.

وی اضافه کرد: زمانی که کتاب تاریخ این چهار دهه را ورق می‌زنیم، سرشار از پیروزی است و حتی یک شکست کوچک را نمی‌بینیم که این حاصل تفکر شهادت و ایثار است که انقلاب توانست با هدایت رهبری دامنه‌های نفوذ خود را در عالم اسلام گسترش دهد.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز تراز جهانی کشور و انقلاب ما در حد یک قدرت نافذ در منطقه و جهان مؤثر است، گفت: می‌بینیم که چگونه عرصه بر استکبارگران در سرزمین‌هایی که فرش قرمز برای آن‌ها پهن می‌کردند؛ تنگ شده است.

وی اظهار کرد: عراق سرزمین دیگری است که ساختار جدید قدرتمندی مانند بسیج ما در آن شکل‌گرفته و امروز تحولات میدانی تحت نظر آن‌هاست و شیعیان در آنجا به حاکمیت رسیدند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در شرق مدیترانه حزب‌الله لبنان افتخار جهان و اسلام و کابوس اسرائیل است و در سوریه سیاست قدرت‌های بزرگ با شکست مواجه شده است.

سردار سلامی ادامه داد: امروز ایران از امن‌ترین کشورهاست؛ در حالی که زیر تهدید و تحریم است، ماهواره‌هایش به هوا می‌رود و موشک‌هایش سینه فضا را می‌شکافد،‌ مقتدر و سربلند ایستاده است و این به برکت خون شهیدان و صبر خانواده‌های شهدایشان است.

وی صبر خانواده‌های شهدا را کمتر از اجر شهید ندانست و عنوان کرد: شهدا به آرزوهایشان رسیدند و شما آرزوهایتان را هدیه کردید.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: امروز برای مواجهه شدن با دشمن در هیچ سطحی‌ نگرانی نداریم، انتخاب گزینه‌های نظامی در هر سطحی باطل شده و قدرت شما باطل‌السحر دشمنان است.

وی با بیان این‌که آنچه باعث نگرانی است، تلاش دشمن برای نفوذ در قلب‌ها و ذهن‌ها برای سست کردن باورها و ارزش‌هاست؛ تصریح کرد: این توطئه‌ای است که می‌خواهد ظاهر جوانان ما را با نمادهای شیطانی تخریب کند و نماز و حجاب را از جامعه ما بگیرید.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که عقب رفتن روسری‌های دختران ما به اندازه یک میلی‌متر آرمان دشمنان است، تصریح کرد: اگر دشمن نتواند قلب و ذهن را تسخیر کند هرگز قادر به پیروزی نخواهد رسید.

سردار سلامی اظهار کرد: تاریخ و سرگذشت انسان‌ها و نیز آموزه‌های ما نشان داده که تنها اسلام رمز سعادت، عزت و پیشرفت ماست.

وی ادامه داد: دشمنان در حال زوال هستند و در بخش‌های مختلف به فروپاشی رسیده‌اند؛ از بین رفتن اخلاق را در مناظره دو کاندیدای آمریکا که نماد برترین انسان‌های تربیت‌شده غرب هستند را می‌توان دید که انسان خجالت می‌کشد مضامین تبلیغاتی‌شان را بازگو کند و صاحب‌نظران پس از مناظره گفتند کسی که در این بین شکست خورد ملت آمریکا بود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در بحث سیاسی آمریکا در حال از دست دادن مناطق تحت سیطره خود است و فرمولی برای حل مسائل ندارد؛ از نظر اقتصادی نیز در مرحله سخت قرار گرفته‌اند و شاخصه‌های زوال یک امپراتوری در این کشور قابل‌مشاهده است و اگر صبر کنیم و بر ظالمان تکیه نکنیم صبح پیروزی نزدیک است.

سردار سلامی ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران کنگره ملی شهدای خمینی شهر خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس طی پیامی از مجاهدت‌های صورت گرفته تشکر و به دلیل عدم حضور در این کنگره عذرخواهی کردند.

خواندن 652 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 514

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
 • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
شرایط و قوانین.

خبرهای مهم

 • نماز جمعه 97/6/16

  ضرورت کارجهادی توسط مسئولان، توجه به توانایی های جوانان داخل کشور و مشکلات شهرستان در نماز جمعه این هفته

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،حجه الاسلام والمسلمین اسدپور در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آغاجاری فرمودند 


  :

  ▫مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان  رهبری به بیان نکات کلیدی و مطالب راهگشا برای برون رفت از شرایط کنونی کشور پرداختند
  ▫ همانطور که مردم باید به مسئولین کمک کنند ، و مسئولین هم در چارچوب قانون موظف به انجام و پیگیری مطالبات مردمی هستند و باید خود  را خادم مردم بدانند

  ▫ کشوری که جوان هایش از زمان جنگ تا کنون  انواع موشک های دور برد نقطه زن ، زیر دریایی های مختلف ،  پهبادهای مدرن  ، فضا پیماهای متفاوت رامی سازند آیا نمی توانند در زمینه تولید خودرو  و کالای ایرانی با کیفیت بالا...موفق باشند جوانان ما در هر عرصه ای وارد شده اند سربلند ظاهر شدند ..نباید در جامعه و در بین جوانان یاس و نا امیدی را تزریق کنیم

   ▫ مسئولین و مدیران در جنگ تمام عیار اقتصادی که توسط استکبار جهانی و خائنین داخلی به کشور تحمیل شده نباید شب و روز بشناسند و باید بصورت مستمر و با حجم بالا  مشغول به کار و خدمت رسانی به مردن شوند تا انشاالله  مثل جنگ ها و فتنه های گذشته ، از این جنگ تمام عیار اقتصادی و تبلیغاتی هم بسلامتی عبور کنیم

  ▫ استفاده از نظرات افراد متخصص و مدیران کارآمد و نخبگان ، خارج از نگاه حزبی و نگاه جبهه گرایی از دیگر ضروریاتی است که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد

  #آغاجاری

  ▫ افراد قلیلی که در داخل شهر  در حال دست کردن در جیب مردم هستند با گرانفروشی و یا کم فروشی به همشهریان خود خیانت میکنند..باید بدانند سیلی سختی خواهند خورد..آیا میخواهید نام شما برده شود تا مردم شما را بشناسند و عبرت دیگران شوید

  ▫ مدتی زیادی است انتقادها به عدم تکمیل  جاده گردنه بهبهان بر سر زبانهاست
   چند کشته باید داده بشود ..چند ماشین دیگر باید تصادف کنند..چه مقدار مجروح  باید داده شودتا این جاده به اتمام برسد؟؟متصدی پیگیری این پروژه کیست؟؟
  مسئولین مربوطه بیایند در بین مردم پاسخگو باشند.

  ▫عدم حضور مسئولین در بین مردم
  چرا بعضی از مسئولین در نماز جمعه که محل اجتماع مردم است  نمی ایند تا مردم آنها را از نزدیک ببینندو پاسخگوی مطالبات مردمی باشند.

  ▫تلاش های  رئیس ارشاد اسلامی شهرستان ، رئیس کمیته امداد که بصورت جهادی در حال خدمت رسانی هستند شایسته قدردانی است.
  شهرداری و شورای اسلامی شهر تلاشهای فراوانی در جهت خدمت رسانی به مردم میکنند..اما برای مشاهده نتایج زحمات این عزیزان باید به آنان فرصت داد

  ▫خدمت به دستگاه ابی عبدالله افتخاری بود برای بعضی  دستگاه های دولتی  که متاسفانه به بهانه ی صرفه جویی آن را از خود سلب کردند ، بنظر میرسد صرفه جویی در  هزینه ها باید در جاهای دیگر صورت بگیرد نه در مسائل فرهنگی و بخصوص مجالس عزاداری سید الشهداء..خواهید دید
  مردم شریف و صبور  شهرستان آغاجاری امسال  پر شورتر از سالهای گذشته مجالس عزاداری را به نحو احسن برگزار و مدیرت خواهند کرد..

 • گزارش تصویری

  نماز عید قربان

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه ، همزمان با عید قربان نماز این عید  به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین قنواتی  در مسجد جامع شهرستان برگزار شد

   

   

 • گزارش تصویری

  برگزاری دعای پرفیض عرفه در نهمین روز از ماه ذی الحجه

  به گزارش روابظ  عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ، دعای عرفه با  نوای حجت الاسلام والمسلمین جوشنی و با حضور مردم شهرستان در مسجد جامع برگزار شد

   

   

    

   

   

   

 • گزارش تصویری

  دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم و روئسای ادارات ، غبار روبی از مزار شهدا و ... در هفته بزرگداشت نماز جمعه

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،در سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسوی با خانواده های شهدای مدافع حرم ، فرماندار شهرستان ،فرماندهی نیروی انتظامی ، شهردار ، سپاه پاسداران و ... دیدار کردند

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • نماز جمعه 97/4/29

  قساوت قلب و ضرورت توجه به فرامین الهی ؛ همت و پیگیری مسئولان برای حل مشکلات در خطبه های نماز جمعه این هفته

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری نماز جمعه این هفته به  امامت   حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسوی برگزار و ایشان به نکاتی  در مورد مسایل مختلف اشاره کرده که گزیده ای از این بیانات  به شرح ذیل می باشد :

   

  قساوت قلب و علت آن  

   

  فَلَوْلَا إِذْ جَاءَهُم بَأْسُنَا تَضَرَّعُوا وَلَٰكِن قَسَتْ قُلُوبُهُمْ وَزَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطَانُ مَا كَانُوا يَعْلمون   (انعام37)

  خداوند متعال در این آیه اشاره به یکی از بدبختی های انسان می کند و آن قساوت قلب است

  و به این مطلب  که وقتی انسان گناهی می کند و  دلش در برابر خدا خشوع ندارد و حتی زمانی که بواسطه گناهان خداوند عذاب  را نازل می کند باز دلشان قساوت دارد و متوجه خداوند متعال نمی شود

  و این  باعث قساوتی می شود که عدم عاقبت به خیری را بدنبال دارد و انسان را به گمراهی محض می برد  

   

  امیدوار نبودن به عاقبت بخیری  قسی القلب

  امام صادق (ع): ثلاث من لم تکن فیه فلا یرجی خیره ابدا : من لم یخش الله فی الغیب – و لم یرع فی الشیب و لم یستح من العیب

  کسی که در نهان از خدا نمی ترسد و در پیری مراعات اخلاق خود را نمی کند و از عیب خویش احساس شرمساری نمی کند به خیر و خوبی او نمیتوان امیدوار بود

   

  گردنه های دنیا و آخرت

  رفتن به  تشییع جنازه ها ، دفن میت، رفتن به قبرستان ها و دیدن کسانی که تا دیروز بزرگی برای خود داشتند و حال در زیر خاکند و بدنهایشان  پوسیده شده است میتواند از قساوت قلب جلوگیری  و انسان را بیدار کند و نسبت به زندگی دنیا بیدار کند

   

  نشانه مومن

  از نشانه های مومن این است که تا گناهی کند پشیمان می شود و دلش یاد خدا می افتد

  و از مقمدمات توبه همین است که انسان نسبت به گناهی که کرده است پشیمان است

  امام صادق (ع) : اگر گناه عادی شد و انسان براحتی گناه کند اما ترسی از خدا در دل گناهکار ایجاد شود باید بخدا پناه برد

  زیرا مومن هنگام گناه نادم و پشیمان است

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  #لبیک مردم آغاجاری

   

  به حمدالله مردم مومن آغاجاری در صرفه جویی آب وبرق رتبه خوبی را کسب کردند و به ندای دعوت صرفه جویی انرژی در این تابستان لبیک گفتند وانشاالله در روزهای گرم آینده هم در این زمینه همکاری خواهند کرد

   

  #مسولان

   

  همه مسولان اعم از مسولان شهری و استانی و هئیت دولت بدانند وقتی مردم از شما تلاش و پرکاری ومبارزه با فساد را ببیند حتی اگر هنوز هم مشکلات باشد از شما راضی خواهند شد

   

  #مردم_بصیر

   

  مردم امروز ما به مراتب از مردم دهه ۶۰

   انقلابی تر ،مومن تر و بابصیرتر هستند اما آنچه موجبات نارضایتی مردم میشود مشاهده بی عرضگی و فساد میان بعضی مسولان است

   

  مردمِ ناراضی از وضع موجود، همان مردمی هستند که در ۲۲ بهمن و دی ماه، به خیابان ها می آیند واز ارزشهایشان دفاع میکنند ولی تحمل فساد و کم کاری مسولان را ندارند

   

  #آبرسانی_آغاجاری

   

  مسولان شهری تمام تلاش خود را جهت بهبود وضعیت زیر ساختهای آبرسانی میکنند انشالله در آینده وضعیت آبرسانی شهری از این هم بهتر خواهد شد

   

  #پایداری برق شهری

   

  ازمسولان مربوطه ای که ، تمام تلاششان را برای پایداری برق شهری مردم ،در این ایام تابستان، به کار میگیرند تشکر میکنم مردم آغاجاری هم به حمدالله اهل صرفه جویی هستند

   

  #مذاکره_باترامپ

   

  عجیبتر از عجیب ساده لوحانی هستند که هنوز به مذاکره مستقیم با ترامپ دل بسته اند و می گویند چرا رهبری اجازه مذاکره مستقیم نمی دهند/ شریک اصلی آنان یعنی اروپا هم به این مطلب اذعان دارد که آمریکا به هیچ عهدی پایبند نیست بعد عده ای فکر میکنند اگر مذاکره شود آمریکا منافع مارا تامین خواهد کرد

   

  مشکل اصلی آمریکا با ما ارزشهای ماست، ما تا هستیم از مظلوم دفاع میکنیم و در مقابل ظالم‌ می ایستیم

   

  #کاپیتولاسیون

   

  مسولانی که امروز متوجه منافع عمومی ملت ونظام اسلامی نباشند قطعا زیر بار قوانینی ننگین تر از کاپیتولاسیون خواهند رفت

   

   

   

   

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

cache/resized/68d99b43978fb15b4c2231c7c8c36de5.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،حجه
cache/resized/f3166a4a8146097940d25b5162789c80.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه ، همزمان با
cache/resized/b5b1583e81bfccd837a4927707dacdfe.jpg
به گزارش روابظ  عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،
cache/resized/0aaa97c8fb22e67cb698961d63f2fc8d.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،در
cache/resized/e7e6893593b16b59e5b7c03a48d829d3.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان
cache/resized/ac93fcd1812c03b22fbe8cc5b3bfb400.jpg
می گویند شهید پلارک مثل یکی از سربازان پیامبر
cache/resized/882f0b6e0052273cceecc53fd24cab56.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه آغاجاری 
cache/resized/eb5e15232e9e317c861cd1c0779d914e.jpg
 به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان

چه کسی آنلاین است؟

ما 33 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم