پایگاه خبری دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری
 • امام جمعه شهرستان آغاجاری
 • حجت الاسلام والمسلمین سید میثم موسوی
دوشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۷
دوشنبه, ۱۳ مُحرم ۱۴۴۰
دوشنبه, ۲۴ سبتامبر ۲۰۱۸
صفحات بازدید شده
700500
صفحات بازدید شده امروز
975
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
946
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
7543
صفحه منتخب هفته پیش
×

هشدار

JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING

آیت الله موسوی جزایری

مردم خوزستان اجازه انتقال یک قطره از آب کارون را نمی دهند مطلب ویژه

جمعه, 01 مرداد 1395 22:14 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم


نماینده ولی فقیه در خوزستان، مطرح کردن انتقال آب کارون از زبان برخي مشاهير را بسيار عجيب عنوان کرد و گفت: بنا ندارم به عنوان يک فرد پاسخ اين شخص را بدهم بلکه از زبان مردم خوزستان مي‌گويم که فرد فرد زن و مرد خوزستاني اجازه انتقال يک قطره از آب‌هاي خوزستان را نخواهند داد.

 

آیت الله موسوی جزایری:
مردم خوزستان اجازه انتقال آب کارون را نمی دهند
نماینده ولی فقیه در خوزستان، مطرح کردن انتقال آب کارون از زبان برخي مشاهير را بسيار عجيب عنوان کرد و گفت: بنا ندارم به عنوان يک فرد پاسخ اين شخص را بدهم بلکه از زبان مردم خوزستان مي‌گويم که فرد فرد زن و مرد خوزستاني اجازه انتقال يک قطره از آب‌هاي خوزستان را نخواهند داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز،  آيت الله سيدمحمدعلي موسوي جزايري، نماينده ولي فقيه در خوزستان و امام جمعه اهواز، در خطبه هاي عبادي سياسي نماز جمعه اين هفته که در مصلاي امام خميني(ره) اهواز برگزار شد، با توصيه نمازگزاران به رعايت تقواي الهي، ابراز داشت: از بالاترين سنت هاي اسلامي و برنامه هاي پيامبر اسلام (ص) که در آغاز اسلام تعيين فرمودند نماز جمعه است.
 
نماينده ولي فقيه در خوزستان با اشاره به برگزاري نخستين نماز جمعه کشور، به امر امام خميني (ره) و امامت مرحوم آيت الله طالقاني در تهران اظهار داشت: به لطف توسعه اين امر، در حال حاضر 900 نقطه در سراسر کشور نماز جمعه اقامه مي شود.
 
وی آبادي فريضه الهي را اقامه آن عنوان کرد و گفت: حضور در نماز جمعه اهواز با وجود گرماي طاقت فرساي خوزستان که خداوند براي امتحان بندگان خود با این شرایط، در صدد این است که مردم چقدر در انجام فرایض و واجبات خود پا برجا هستند.
 
امام جمعه اهواز با بيان آثار و برکات بي شمار نماز جمعه تأکيد کرد: نماز جمعه در زبان پيامبر خاتم (ص) «حج المساکين» عنوان شده و با توجه به اين که در سال جاري مقدر نشده فريضه حج را به جا بياوريم، نماز جمعه براي درک اين فريضه جايگزين مناسبي است.
 
زعيم حوزه هاي علميه خوزستان با اشاره به اين که بدن کسي که در نماز جمعه شرکت کند، بر آتش جهنم حرام است، تأکيد کرد: کسي که بدون عذر به طور متوالي نماز جمعه را ترک کند، مهر نفاق بر دلش زده خواهد شد که با اين وجود ترک اين مهم بسيار خطرناک است و تبعاتي دارد.
 
وي در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته، به سالروز عمليات معجزه آساي مرصاد در روز 5 مرداد اشاره کرد و گفت: بعد از پذيرفتن قطع نامه 598 به دستور امام خميني (ره)، دشت هاي خوزستان به وسيله تانک هاي بعثي اشغال شده بود که بعد از کمک رساني مردم و مسؤولان، توانستيم نيروهاي عهد شکن دشمن را به عقب برانيم.
 
اين مقام مسؤول هدف دشمن را اشغال خوزستان و توجه نظاميان و مردم به اين استان عنوان کرد و افزود: هدف اصلي از پشتيباني نيروهاي هوايي و زميني صدام، رسيدن منافقين از سمت کرمانشاه، همدان و قزوين به تهران بود.
 
وي ادامه داد: نيروي هاي دشمن پس از هجوم نيروهاي مردمي فرار کرده ولي از راه کرمانشاه وارد شدند که با حمله برق آساي نيروي هاي سپاه، ارتش، بسيج و نيروهاي مردم، دشت حسن آباد قبرستان نيروهاي منافقين شد.
 
آيت الله موسوي جزايري ادامه داد: نبايد ظالمان درصدد اجراي اعمال شوم خود باشند زيرا خداوند در کمين اين اشخاص است و اين عمليات که طراح آن دشمن بود به رهبري امام خميني (ره)، با پيروزي اسلام بر کفر به طور کامل پايان پذيرفت.
 
امام جمعه اهواز با اشاره به حقوق هاي نامتعارف و نجومي برخي مسؤولان تأکيد کرد: با توجيهات اشتباه برخي مديران، حقوق هاي عجيبي اخذ مي شده که ممکن بود ده ها سال ادامه داشته باشد و شخصي از آن مطلع نشود.
 
زعيم حوزه هاي علميه خوزستان نمايان شدن اين قضيه را لطف خداوند عنوان کرد و ابراز داشت: مسؤولان ذي ربط، پس از وادار شدن به تحقيق در رابطه با حقوق هاي مسؤولان، به ليست حقوق هاي عجيبي رسيدند که هيأت وزرا و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي جزء آن ها نبودند.
 
نماينده ولي فقيه در خوزستان ادامه داد: متأسفانه دستگاهاي اقتصادي کشور به اين مسأله آلوده شده بودند و حقوق هاي نجومي براي خود تصويب کردند که اين مبالغ در شأن نظام جمهوري اسلامي ايران نيست.
 
نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري، عدم وجود نظام نامه جامع و دقيقي در رابطه با پرداخت حقوق ها در جامعه را سبب اين آلودگي برخي مسؤولان دانست و بيان داشت: مي توانست به وسيله اين نظام نامه، حداقل اين حقوق ها و ارتقاي آن را به وسيله ضابطه هايي مشخص کرد که پيشنهاد بنده به مسؤولان کشور اين است که دستگاهاي ذي ربط، نظام نامه دقيقي براي دريافت حقوق ها معين کرده که شاهد چنين مسائلي نباشيم.
 
آيت الله موسوي جزايري با بيان اينکه در زمستان اخير شاهد بارندگي خوبي بوديم و درياچه سدها پر شد، اظهار داشت: سازمان آب و برق با وجود اين بارندگي ها اجازه کشاورزي را به برخي از کشاورزان خوزستاني نداده و اعلام کردند، آب نداريم.
 
وي با اشاره به اينکه در بحث شيلات و پرورش ماهي هم تذکر داده شده که آب نداريم، گفت: زمين هاي زيادي در کشاورزي آماده کشت هستند که يا با بي پولي و يا با عدم اجازه سازمان آب و برق مواجه خواهند شد.
 
زعيم حوزه هاي علميه خوزستان تأکيد کرد: آب مهريه حضرت فاطمه (س) است و ايشان هم به شيعيان علاقه زيادي دارند، سخت گرفتن بر مردم خوزستان که شيفته اهل بيت(ع) هستند، زيبنده مسؤولان نيست.
 
امام جمعه اهواز با اشاره به مشکلات آب در پايين دست خوزستان و به ويژه شادگان بيان کرد: قرار بود 10 سال پيش يک شرکت فولاد براي شادگاني‌ها بسازند که اکنون نتيجه‌اي حاصل نشده است. غير از کشاورزي، تالاب و نخيلات مگر در شادگان چه کار و صنعت ديگري وجود دارد؟
 
اين مقام مسؤول، مطرح کردن انتقال آب کارون از زبان برخي از مشاهير را بسيار عجيب عنوان کرد و تأکيد کرد: بنا ندارم به عنوان يک فرد پاسخ اين شخص را بدهم بلکه از زبان مردم خوزستان مي‌گويم که فرد فرد زن و مرد خوزستاني اجازه انتقال يک قطره از آب‌هاي خوزستان را نخواهند داد.
 
نماينده ولي فقيه در خوزستان به روز آموزش فني و حرفه اي در روز هاي آينده اشاره کرده و  افزود: آموزش فني و حرفه اي حرکت سازنده اي است که مسؤولان آن و وزارت کار و امور اجتماعي، به وسيله اين آموزشگاه ها مي توانند جوانان بيکار را آموزش داده و آن ها را مشغول کاري کنند.
 
نماينده مردم خوزستان مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه معضل ازدواج جوانان از بيکاري نشأت گرفته مي شود، تأکيد کرد: براي اشتغال جوانان ليسانس و فوق ليسانس دانشگاه آزاد کافي نيست و مسؤولين بايد به فکر چاره اي باشند.
 
وي ادامه داد: يکي از تدبيرهايي که بايد اخذ شود اين است که آموزش فني و حرفه اي بايد تقويت شده تا فرزندان ما مهارت شغلي پيدا کنند که نتيجه آن عدم احتياج به ورود قطعات صنعتي از خارج کشور است.
 
آيت الله موسوي جزايري گفت: برخي از سايت هاي معاند با نظام انقلاب اسلامي جمله اي را از زبان بنده جعل کردند به اين مضمون که ريزگردها به خاطر عبور از عتبات تبرکي هستند و نبايد معترض آن شويم، که مضحک بودن اين کلام مشخص است و مردم فريفته چنين برنامه هايي نمي شوند.
 
وي در پايان سخنان خود تأکيد کرد: هميشه در رابطه با ريزگرد ها به محيط زيست و مسؤول آن تذکر داده ايم و مجدد تذکر خواهيم داد که مسؤولان به فکر اين مسأله باشند./201

 

ارسال شده از دستگاه سامسونگ من

خواندن 661 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 387

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
 • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
شرایط و قوانین.

خبرهای مهم

 • نماز جمعه 97/6/16

  ضرورت کارجهادی توسط مسئولان، توجه به توانایی های جوانان داخل کشور و مشکلات شهرستان در نماز جمعه این هفته

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،حجه الاسلام والمسلمین اسدپور در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آغاجاری فرمودند 


  :

  ▫مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان  رهبری به بیان نکات کلیدی و مطالب راهگشا برای برون رفت از شرایط کنونی کشور پرداختند
  ▫ همانطور که مردم باید به مسئولین کمک کنند ، و مسئولین هم در چارچوب قانون موظف به انجام و پیگیری مطالبات مردمی هستند و باید خود  را خادم مردم بدانند

  ▫ کشوری که جوان هایش از زمان جنگ تا کنون  انواع موشک های دور برد نقطه زن ، زیر دریایی های مختلف ،  پهبادهای مدرن  ، فضا پیماهای متفاوت رامی سازند آیا نمی توانند در زمینه تولید خودرو  و کالای ایرانی با کیفیت بالا...موفق باشند جوانان ما در هر عرصه ای وارد شده اند سربلند ظاهر شدند ..نباید در جامعه و در بین جوانان یاس و نا امیدی را تزریق کنیم

   ▫ مسئولین و مدیران در جنگ تمام عیار اقتصادی که توسط استکبار جهانی و خائنین داخلی به کشور تحمیل شده نباید شب و روز بشناسند و باید بصورت مستمر و با حجم بالا  مشغول به کار و خدمت رسانی به مردن شوند تا انشاالله  مثل جنگ ها و فتنه های گذشته ، از این جنگ تمام عیار اقتصادی و تبلیغاتی هم بسلامتی عبور کنیم

  ▫ استفاده از نظرات افراد متخصص و مدیران کارآمد و نخبگان ، خارج از نگاه حزبی و نگاه جبهه گرایی از دیگر ضروریاتی است که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد

  #آغاجاری

  ▫ افراد قلیلی که در داخل شهر  در حال دست کردن در جیب مردم هستند با گرانفروشی و یا کم فروشی به همشهریان خود خیانت میکنند..باید بدانند سیلی سختی خواهند خورد..آیا میخواهید نام شما برده شود تا مردم شما را بشناسند و عبرت دیگران شوید

  ▫ مدتی زیادی است انتقادها به عدم تکمیل  جاده گردنه بهبهان بر سر زبانهاست
   چند کشته باید داده بشود ..چند ماشین دیگر باید تصادف کنند..چه مقدار مجروح  باید داده شودتا این جاده به اتمام برسد؟؟متصدی پیگیری این پروژه کیست؟؟
  مسئولین مربوطه بیایند در بین مردم پاسخگو باشند.

  ▫عدم حضور مسئولین در بین مردم
  چرا بعضی از مسئولین در نماز جمعه که محل اجتماع مردم است  نمی ایند تا مردم آنها را از نزدیک ببینندو پاسخگوی مطالبات مردمی باشند.

  ▫تلاش های  رئیس ارشاد اسلامی شهرستان ، رئیس کمیته امداد که بصورت جهادی در حال خدمت رسانی هستند شایسته قدردانی است.
  شهرداری و شورای اسلامی شهر تلاشهای فراوانی در جهت خدمت رسانی به مردم میکنند..اما برای مشاهده نتایج زحمات این عزیزان باید به آنان فرصت داد

  ▫خدمت به دستگاه ابی عبدالله افتخاری بود برای بعضی  دستگاه های دولتی  که متاسفانه به بهانه ی صرفه جویی آن را از خود سلب کردند ، بنظر میرسد صرفه جویی در  هزینه ها باید در جاهای دیگر صورت بگیرد نه در مسائل فرهنگی و بخصوص مجالس عزاداری سید الشهداء..خواهید دید
  مردم شریف و صبور  شهرستان آغاجاری امسال  پر شورتر از سالهای گذشته مجالس عزاداری را به نحو احسن برگزار و مدیرت خواهند کرد..

 • گزارش تصویری

  نماز عید قربان

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه ، همزمان با عید قربان نماز این عید  به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین قنواتی  در مسجد جامع شهرستان برگزار شد

   

   

 • گزارش تصویری

  برگزاری دعای پرفیض عرفه در نهمین روز از ماه ذی الحجه

  به گزارش روابظ  عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ، دعای عرفه با  نوای حجت الاسلام والمسلمین جوشنی و با حضور مردم شهرستان در مسجد جامع برگزار شد

   

   

    

   

   

   

 • گزارش تصویری

  دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم و روئسای ادارات ، غبار روبی از مزار شهدا و ... در هفته بزرگداشت نماز جمعه

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،در سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسوی با خانواده های شهدای مدافع حرم ، فرماندار شهرستان ،فرماندهی نیروی انتظامی ، شهردار ، سپاه پاسداران و ... دیدار کردند

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • نماز جمعه 97/4/29

  قساوت قلب و ضرورت توجه به فرامین الهی ؛ همت و پیگیری مسئولان برای حل مشکلات در خطبه های نماز جمعه این هفته

  به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان آغاجاری نماز جمعه این هفته به  امامت   حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسوی برگزار و ایشان به نکاتی  در مورد مسایل مختلف اشاره کرده که گزیده ای از این بیانات  به شرح ذیل می باشد :

   

  قساوت قلب و علت آن  

   

  فَلَوْلَا إِذْ جَاءَهُم بَأْسُنَا تَضَرَّعُوا وَلَٰكِن قَسَتْ قُلُوبُهُمْ وَزَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطَانُ مَا كَانُوا يَعْلمون   (انعام37)

  خداوند متعال در این آیه اشاره به یکی از بدبختی های انسان می کند و آن قساوت قلب است

  و به این مطلب  که وقتی انسان گناهی می کند و  دلش در برابر خدا خشوع ندارد و حتی زمانی که بواسطه گناهان خداوند عذاب  را نازل می کند باز دلشان قساوت دارد و متوجه خداوند متعال نمی شود

  و این  باعث قساوتی می شود که عدم عاقبت به خیری را بدنبال دارد و انسان را به گمراهی محض می برد  

   

  امیدوار نبودن به عاقبت بخیری  قسی القلب

  امام صادق (ع): ثلاث من لم تکن فیه فلا یرجی خیره ابدا : من لم یخش الله فی الغیب – و لم یرع فی الشیب و لم یستح من العیب

  کسی که در نهان از خدا نمی ترسد و در پیری مراعات اخلاق خود را نمی کند و از عیب خویش احساس شرمساری نمی کند به خیر و خوبی او نمیتوان امیدوار بود

   

  گردنه های دنیا و آخرت

  رفتن به  تشییع جنازه ها ، دفن میت، رفتن به قبرستان ها و دیدن کسانی که تا دیروز بزرگی برای خود داشتند و حال در زیر خاکند و بدنهایشان  پوسیده شده است میتواند از قساوت قلب جلوگیری  و انسان را بیدار کند و نسبت به زندگی دنیا بیدار کند

   

  نشانه مومن

  از نشانه های مومن این است که تا گناهی کند پشیمان می شود و دلش یاد خدا می افتد

  و از مقمدمات توبه همین است که انسان نسبت به گناهی که کرده است پشیمان است

  امام صادق (ع) : اگر گناه عادی شد و انسان براحتی گناه کند اما ترسی از خدا در دل گناهکار ایجاد شود باید بخدا پناه برد

  زیرا مومن هنگام گناه نادم و پشیمان است

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  #لبیک مردم آغاجاری

   

  به حمدالله مردم مومن آغاجاری در صرفه جویی آب وبرق رتبه خوبی را کسب کردند و به ندای دعوت صرفه جویی انرژی در این تابستان لبیک گفتند وانشاالله در روزهای گرم آینده هم در این زمینه همکاری خواهند کرد

   

  #مسولان

   

  همه مسولان اعم از مسولان شهری و استانی و هئیت دولت بدانند وقتی مردم از شما تلاش و پرکاری ومبارزه با فساد را ببیند حتی اگر هنوز هم مشکلات باشد از شما راضی خواهند شد

   

  #مردم_بصیر

   

  مردم امروز ما به مراتب از مردم دهه ۶۰

   انقلابی تر ،مومن تر و بابصیرتر هستند اما آنچه موجبات نارضایتی مردم میشود مشاهده بی عرضگی و فساد میان بعضی مسولان است

   

  مردمِ ناراضی از وضع موجود، همان مردمی هستند که در ۲۲ بهمن و دی ماه، به خیابان ها می آیند واز ارزشهایشان دفاع میکنند ولی تحمل فساد و کم کاری مسولان را ندارند

   

  #آبرسانی_آغاجاری

   

  مسولان شهری تمام تلاش خود را جهت بهبود وضعیت زیر ساختهای آبرسانی میکنند انشالله در آینده وضعیت آبرسانی شهری از این هم بهتر خواهد شد

   

  #پایداری برق شهری

   

  ازمسولان مربوطه ای که ، تمام تلاششان را برای پایداری برق شهری مردم ،در این ایام تابستان، به کار میگیرند تشکر میکنم مردم آغاجاری هم به حمدالله اهل صرفه جویی هستند

   

  #مذاکره_باترامپ

   

  عجیبتر از عجیب ساده لوحانی هستند که هنوز به مذاکره مستقیم با ترامپ دل بسته اند و می گویند چرا رهبری اجازه مذاکره مستقیم نمی دهند/ شریک اصلی آنان یعنی اروپا هم به این مطلب اذعان دارد که آمریکا به هیچ عهدی پایبند نیست بعد عده ای فکر میکنند اگر مذاکره شود آمریکا منافع مارا تامین خواهد کرد

   

  مشکل اصلی آمریکا با ما ارزشهای ماست، ما تا هستیم از مظلوم دفاع میکنیم و در مقابل ظالم‌ می ایستیم

   

  #کاپیتولاسیون

   

  مسولانی که امروز متوجه منافع عمومی ملت ونظام اسلامی نباشند قطعا زیر بار قوانینی ننگین تر از کاپیتولاسیون خواهند رفت

   

   

   

   

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

cache/resized/68d99b43978fb15b4c2231c7c8c36de5.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،حجه
cache/resized/f3166a4a8146097940d25b5162789c80.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه ، همزمان با
cache/resized/b5b1583e81bfccd837a4927707dacdfe.jpg
به گزارش روابظ  عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،
cache/resized/0aaa97c8fb22e67cb698961d63f2fc8d.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ،در
cache/resized/e7e6893593b16b59e5b7c03a48d829d3.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان
cache/resized/ac93fcd1812c03b22fbe8cc5b3bfb400.jpg
می گویند شهید پلارک مثل یکی از سربازان پیامبر
cache/resized/882f0b6e0052273cceecc53fd24cab56.jpg
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه آغاجاری 
cache/resized/eb5e15232e9e317c861cd1c0779d914e.jpg
 به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان

چه کسی آنلاین است؟

ما 45 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم